Testy vozíčků a tichého dorazu

Zátěžovým testům byly podrobeny vozíčky, které odpovídají za dlouhodobou a bezproblémovou funkčnost s dobou záruky 10 let.

Testy vnitřního pojezdového systému zasouvání v pouzdrech J.A.P. ověřili technici z J.A.P. ve zkušebně největšího výrobce interiérových dveří v Česku, u společnosti SAPELI, a.s.

Principem testu je neustálý posuv dveří v testovacím zařízení tam a zpět, přičemž jsou tyto posuvy sčítány.

Stavební pouzdro J.A.P. bez problému obstálo při 200 tisících cyklech vysunutí a zasunutí dveřního křídla. Taková zkouška odpovídá přibližně 20-ti otevření dveří za den po dobu 27 let provozu v běžné domácnosti. Důležité je, že po tomto cyklu jsou všechny součástky téměř neopotřebované, takže je jasné, že vydrží i několikanásobek tohoto zatížení. Úspěch testování potvrdil kvalitní jak konstrukci pouzdra, tak především kolejnici z hliníku i vozíčkům s kolečky z kvalitního plastu v rámci stavebního pouzdra.“ uvádí výsledky testů do reality Ing. Aleš Ullmann, manažer technického rozvoje SAPELI, a.s.

Proč jsou vozíčky u stavební pouzder bezproblémové?

Kolečka jsou svým tvarem napokos uzpůsobena k perfektnímu centrování dveří na střed kolejnice. Zarážka na okraji jedné strany zabezpečuje plynulé úplné zasunutí dveří do pouzdra. Naopak opotřebovaný vozíček, který testy neprošel, má na první pohled poškozený povrch a obroušený povrch koleček. Navíc pohybem po kolejnici narušil jeho hliníkový povrch. 

 

vozíček J.A.P. po 200.000 cyklech vozíček jiného výrobce po 200.000 cyklech

 

TESTY TICHÉHO DORAZU

Stejně tak, jak byly podrobeny testování vozíčky pro dveře, proběhl i test tichého dorazu.

Tichý doraz J.A.P. nabízí:

  • pro všechny typy stavebních pouzder
    • celoskleněné dveře
    • dřevěné dveře

„Testování tichého dorazu proběhlo na našem zkušebním zařízení tak, aby byl simulován provoz přibližně 20-ti otevření dveří za den po dobu 27 let provozu v běžné domácnosti. Celkově šlo o 200 tisíc vysunutí a zasunutí dveřního křídla. Vybraný tichý doraz obstál bez jakéhokoli poškození,“ prezentuje výsledky testů Ing. Aleš Ullmann, manažer technického rozvoje SAPELI, a.s.


detail tichého dorazu po testování, bez známky opotřebení